• 0 342 999 74 48 / 0850 305 40 18
  • info@mdbelgelendirme.com.tr

    Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin !

SINAV SONUÇ İŞLEMLERİ

Aday, sınav sonuçları ve belgeye hak kazanma durumları ile ilgili bilgileri MD Uluslararası Gözetim ve Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. tarafından gönderilecek sınav sonuç sms si ile öğrenebilecektir.

Aday, ayrıca sınav sonuçlarını ve belgeye hak kazanma durumlarını ilgili "Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu" ile görüşerek, E-Devlet kapısı üzerinden ya da aşağıda linki bulunan "Aday Sorgulama" ekranından öğrenebilecektir.

• Aday Sorgulama Ekranı 

 

BELGE TESLİM İŞLEMLERİ

Aday, başarılı olduğu sınav sürecinin ardından adına düzenlenen "MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi" ve "MYK Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı"nı başvuru sırasında belirttiği adrese kargo ile, "Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu" ndan şahsen gelerek ya da çalışmış olduğu firmasından alabilir.

 

TEŞVİK İŞLEMLERİ

Teşvik Kapsamı Dışındaki Adaylar İçin (Bireysel)

Aday, başarılı olduğu sınav sürecinin ardından adına düzenlenecek "MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi" ve "MYK Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı"nın basımı için 150 TL olan Belge Basım Ücretini MD Uluslararası Gözetim ve Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. 'nin tanımlı banka hesaplarına yatırarak dekontun açıklama kısmına "Ad-Soyad, TC Kimlik No ve Belge Masraf Karşılığı" yazmalıdır.

Bu işlemleri tamamlayan adaylar, MD Uluslararası Gözetim ve Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. ile iletişime geçerek belgelendirme işlemlerini tamamlayabilirler.

NOT: "Belge Basım Ücreti", "MYK Sınav Ücreti" 'nden bağımsız ve bireysel başvurular sonrası sınav sürecini başarı ile tamamlayan adaylar için geçerlidir.

• Teşvik kapsamında olan meslekler için tıklayınız.

 

Teşvik Kapsamındaki Adaylar İçin (Toplu)

Teşvik kapsamındaki mesleklerden sınava girip ve sınav sürecini başarı ile tamamlayan adayların teşvik işlemleri MD Uluslararası Gözetim ve Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. tarafından yapılmakta olup adayların yapması gereken herhangi bir ek işlem bulunmamaktadır.

 

GERİ ÖDEME İŞLEMLERİ 

Teşvik kapsamında belgesini alan adayların sınav ücretinin iadesi, adayın başvuru formunda belirtmiş olduğu kendi adına ait banka hesap IBAN numarasına 20 iş günü içerisinde MYK tarafından yapılmaktadır.

Teşvik kapsamı dışında olan mesleklerden belge alan adayların Belge Masraf Karşılığı olan tutarı MD Uluslararası Gözetim ve Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. banka hesabına yatırması gerekmektedir.

NOT: Sınava girmek istediği meslek teşvik kapsamında bulunmayan ya da daha önce teşvikten yararlanmış adaylar teşvik kapsamı dışında sayıldıklarından dolayı Belge Masraf Karşılığı olan tutarı MD Uluslararası Gözetim ve Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. banka hesabına yatırması gerekmektedir.

 • Teşvik kapsamında olan meslekler için tıklayınız.

 

SINAV BAŞARISIZLIK DURUMU

Adaylar sınavların bir bölümünden ya da tamamından başarısız olduklarında yeniden sınava girebilmektedirler. MD Uluslararası Gözetim ve Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. bir defa yatırılan sınav ücretine karşılık üç kez sınava girme hakkı tanımaktadır.

NOT: Bir defa yatırılan sınav ücretine karşılık üç kez sınava girme hakkının tamamını kullanıp belge almaya hak kazanamayan adaylar yeniden sınav ücreti yatırarak sınav sürecine katılabilirler. 

 

BELGE YENİLEME İŞLEMLERİ

MD Uluslararası Gözetim ve Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. ulusal yeterliliklerde belirtilen belge yenileme şartlarına uygun olarak yenileme zamanı geldiğinde belge sahiplerinden o meslekte aktif olarak çalışmayı sürdürdüğünü gösterir kanıt ve kayıtları iletmelerini telefon ve sms bildirimi yaparak talep eder.

Belge sahibi istenen kanıt ve kayıtları MD Uluslararası Gözetim ve Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. 'ne iletmelidir aksi takdirde MD Uluslararası Gözetim ve Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. ilgili belgeyi askıya alma ve iptal etme hakkına sahiptir.

Beş (5) yıllık geçerlilik süresinin sonunda belge sahibinin performansı aşağıda tanımlanan yöntemlerden en az biri kullanılarak değerlendirmeye tabi tutulur;


a) 5 yıl belge geçerlilik süresi içerisinde toplamda en az iki yıl veya son altı ay boyunca ilgili alanda çalıştığını gösteren kayıtları (hizmet dökümü, referans yazısı/mektubu, sözleşme, fatura, portfolyo, vb.) sunmak,

b) Yeterlilik kapsamında yer alan yeterlilik birimleri için tanımlanan uygulama sınavlarına katılmak.

Değerlendirme sonucu olumlu olan adayların belge geçerlilik süreleri 5 yıl daha uzatılır.

WhatsApp Destek
0850 305 40 18
Designed by