• 0 342 999 74 48 / 0850 305 40 18
  • info@mdbelgelendirme.com.tr

    Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin !

Sınav Sonrası İşlemler

Adaylar aşağıda belirtilen aşamaları izleyerek kolayca belge alabilirler.

 

BAŞVURU İŞLEMLERİ 

Aşama 1: Aday, mesleğine ait almak istediği "MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi" için Ulusal Yeterlilik veri tabanından istediği mesleğe ait Ulusal Yeterliliği belirlemelidir. İlgili veri tabanına ulaşmak için tıklayınız.

Aşama 2: Aday, belirlemiş olduğu Ulusal Yeterlilik için sınav sürecine dahil olmak istediği "Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu" nu Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu veri tabanından seçmelidir. İlgili veri tabanına ulaşmak için tıklayınız.

Aşama 3: Aday, belirlemiş olduğu "Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu" ile görüşerek istediği meslek ve Ulusal Yeterlilik bilgilerini iletmelidir. 

 

SINAV ÜCRETİ VE EVRAK İŞLEMLERİ 

Aşama 4Aday, MD Uluslararası Gözetim ve Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. 'nin tanımlı banka hesaplarına sınav ücretini yatırmalı ve banka dekontunu başvuru evraklarına eklemelidir. Bakna dekontu açıklama kısmına "Ad-Soyad, TC Kimlik No ve MYK Sınav Ücreti" yazılmalıdır. İlgili banka hesaplarımız için tıklayınız.

Aşama 5: Aday, seçtiği "Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu" tarafından istenecek olan aşağıdaki diğer evrakları temin etmelidir.

• Kimlik Fotokopisi

• Belgelendirme Ücreti Makbuzu

• Belgelendirme Başvuru Formu

• Belge Kullanım Sözleşmesi

Aşama 6: Aday, ilgili evrakları ıslak imzalı olacak şekilde "Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu" na iletmelidir.

 

SINAV İŞLEMLERİ 

Aşama 7: Aday, başvuru işlemlerinden sonra "Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu" tarafından organize edilecek Teorik (Yazılı) ve Pratik (Uygulama/Performans) sınavlarına girmelidir.

Aşama 8: Aday, organize edilen Teorik (Yazılı) ve Pratik (Uygulama/Performans) sınavları için MD Uluslararası Gözetim ve Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. tarafından sms ile bilgilendirildikten sonra sınavdan 30 dakika önce sınav alanında bulunmalıdır.

 

SINAV SONUÇ İŞLEMLERİ

Aşama 9Aday, sınav sonuçları ve belgeye hak kazanma durumları ile ilgili bilgileri MD Uluslararası Gözetim ve Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. tarafından gönderilecek sınav sonuç sms si ile öğrenebilecektir.

Aşama 10: Aday, ayrıca sınav sonuçlarını ve belgeye hak kazanma durumlarını ilgili "Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu" ile görüşerek, E-Devlet kapısı üzerinden ya da aşağıda linki bulunan "Aday Sorgulama" ekranından öğrenebilecektir.

Aday Sorgulama Ekranı 

 

BELGE TESLİM İŞLEMLERİ

Aşama 11: Aday, başarılı olduğu sınav sürecinin ardından adına düzenlenen "MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi" ve "MYK Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı"nı başvuru sırasında belirttiği adrese kargo ile, "Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu" ndan şahsen gelerek ya da çalışmış olduğu firmasından alabilir.

 

TEŞVİK İŞLEMLERİ

Teşvik Kapsamı Dışındaki Adaylar İçin (Bireysel)

Aday, başarılı olduğu sınav sürecinin ardından adına düzenlenecek "MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi" ve "MYK Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı"nın basımı için 150 TL olan Belge Basım Ücretini MD Uluslararası Gözetim ve Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. 'nin tanımlı banka hesaplarına yatırarak dekontun açıklama kısmına "Ad-Soyad, TC Kimlik No ve Belge Masraf Karşılığı" yazmalıdır.

Bu işlemleri tamamlayan adaylar, MD Uluslararası Gözetim ve Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. ile iletişime geçerek belgelendirme işlemlerini tamamlayabilirler.

NOT: "Belge Basım Ücreti", "MYK Sınav Ücreti" 'nden bağımsız ve bireysel başvurular sonrası sınav sürecini başarı ile tamamlayan adaylar için geçerlidir.

• Teşvik kapsamında olan meslekler için tıklayınız.

 

Teşvik Kapsamındaki Adaylar İçin (Toplu)

Teşvik kapsamındaki mesleklerden sınava girip ve sınav sürecini başarı ile tamamlayan adayların teşvik işlemleri MD Uluslararası Gözetim ve Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. tarafından yapılmakta olup adayların yapması gereken herhangi bir ek işlem bulunmamaktadır.

 

GERİ ÖDEME İŞLEMLERİ 

Teşvik kapsamında belgesini alan adayların sınav ücretinin iadesi, adayın başvuru formunda belirtmiş olduğu kendi adına ait banka hesap IBAN numarasına 20 iş günü içerisinde MYK tarafından yapılmaktadır.

Teşvik kapsamı dışında olan mesleklerden belge alan adayların Belge Masraf Karşılığı olan tutarı MD Uluslararası Gözetim ve Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. banka hesabına yatırması gerekmektedir.

NOT: Sınava girmek istediği meslek teşvik kapsamında bulunmayan ya da daha önce teşvikten yararlanmış adaylar teşvik kapsamı dışında sayıldıklarından dolayı Belge Masraf Karşılığı olan tutarı MD Uluslararası Gözetim ve Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. banka hesabına yatırması gerekmektedir.

 • Teşvik kapsamında olan meslekler için tıklayınız.

 

SINAV BAŞARISIZLIK DURUMU

Adaylar sınavların bir bölümünden ya da tamamından başarısız olduklarında yeniden sınava girebilmektedirler. MD Uluslararası Gözetim ve Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. bir defa yatırılan sınav ücretine karşılık üç kez sınava girme hakkı tanımaktadır.

NOT: Bir defa yatırılan sınav ücretine karşılık üç kez sınava girme hakkının tamamını kullanıp belge almaya hak kazanamayan adaylar yeniden sınav ücreti yatırarak sınav sürecine katılabilirler. 

WhatsApp Destek
0850 305 40 18
Designed by