• 0 342 999 74 48 / 0850 305 40 18
  • info@mdbelgelendirme.com.tr

    Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin !

1.Adım:   Meslek Seçimi

  Adaylar başvuru yapmadan önce hangi meslek dalında Mesleki Yeterlilik Belgesi alacaklarını veya yaptıkları işlerin MYK tarafından yayınlanmış hangi Mesleki Yeterlilikler (meslekler) içinde olduklarını belirlerler. Meslek seçimi için tıklayınız.

2.Adım:   Başvuru

  Adaylar www.mdbelgelendirme.com.tr web sitemizde bulunan Başvuru Formu’nda gerekli yerleri doldurur. Mesleğinize uygun olan başvuru formunu sayfanın altındaki dosyalardan seçerek doldurabilirsiniz. İmzalı başvuru formu, sınav ücreti banka dekontu ve kimlik fotokopisi MD Uluslararası Belgelendirme’ye elden veya kargo ile gönderilir.

3.Adım:   Başvurunun Değerlendirilmesi ve Onaylanması 

  MD Uluslararası Belgelendirme’ye ulaşan ıslak imzalı başvuru formu ve diğer evraklar ilk kontrol elemanı tarafından kontrol edilir ve imzalanır. Sınav sorumlusu onayından sonra başvuru sahibi aday statüsü kazanır ve bu şekilde toplam 3 sınav hakkı elde etmiş olur. İlk açılacak olan sınava davet edilir. Aday e-posta veya SMS ile bilgilendirilir.

4.Adım:   Sınav

  Adaya bildirilen sınav gün ve saatinde adayın sınav merkezinde hazır olması gerekir. Aksi durumunda sınav hakkını yitirmiş olur. Sınav merkezinde hazır olan aday önce teorik sınava daha sonra da uygulama sınavlarına girer.

5.Adım:   Mesleki Yeterlilik Belgesi Almaya Hak Kazanma

  Sınav süreçlerinde bütün birimlerden başarı sağlayan adaylar belge almaya hak kazanır. Başarı sonuçları MYK sistemine yüklenir. Bu tarihten itibaren aday belgeli kabul edilir. MYK 8-10 gün içinde MYB Belgesi ve MYB kimlik belgesini MD Uluslararası Belgelendirme’ye  gönderir. Aday da MYB belgesini ve MYB kimliğini MD Uluslararası Belgelendirme’den belge kullanım sözleşmesi imzası karşılığında bizzat teslim alır.

Belge Sorgulama için Tıklayınız.

 

WhatsApp Destek
0850 305 40 18
Designed by